مقالات آموزشی

بهترین مطالب آموزشی در زمینه علوم کامپیوتر

طراحی سایت را ازکجاشروع کنیم؟
طراحی سایت را ازکجاشروع کنیم؟

طراحی سایت را از کجا شروع کنیم؟


ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پیش گفتار:

سلام؛ در این مقاله می خوام قدم های آغازین شروع طراحی سایت  روخدمتون ارائه بدم . از آنجایی که حوزه وب سایت دارای زیر شاخه ها و مهارت های مختلفی هست لازم می دونم  این شاخه و مهارت ها رو یک به یک خدمتتون توضیح بدم .

مقدمه :

خب؛ طراحی سایت از شاخه های نرم افزار کامپیوتر در رشته فناوری اطلاعات (IT) در دانشگاه ها و مراکز فنی تدریس و ارائه می شه، ولی از آنجایی که این رشته و حرفه شاخو برگهای مخصوص به خود رو داره هم باید بصورت تئوری و هم بصورت عملی فرا گرفته بشه .

نکته : این مهارت و حرفه از حساسیت و دقت بالا برخوردار هست که باید توجه فراوانی به مطالب و آموزه های این حرفه داشته باشیم که همه و همه ی آنها فقط با تجربه در عمل بدست می آید.

"پس نکته اول اینکه در این حرفه دانش بروز و تجربه حرف اول و آخر را می زنه"

خب بدون معطلی می ریم سراغ بحث خودمون:

گام اول( ابتدای کار) : فراگیری مهارت کار با اینترنت و دانش فنی وب ، خب یعنی چی : یعنی ایکه کار با اینترنت و اصطلاحات فنی اینترنت و دنیای وب رو یاد بگیرید و بدونید .

گام دوم : شروع کار و  ایجاد یک وبلاگ با موضوع مورد علاقه خودتون و یه چند ماهی کار با وبلاگ هست . خب الان میگید که خیلی زمان  می بره یادگیری طراحی سایت  ، خب آره ... ولی می تونید برخی از گام هارو  هم راستای یکدیگر اجرا و عملی کنید .

گام سوم : HTML  (Hypertext Markup Language)-معنی لغوی آن "زبان نشانه گذاری ابر متن" هستش  ،که با شروع یادگیری تخصصی این  با ابتدائی ترین و اصلی ترین قسمت طراحی سایت آشنا می شوید . توجه داشت باشید که این گام را خیلی با دقت یاد بگیرید زیرا پایه و زیر بنای یه وب سایت هست .

گام چهارم : CSS (Cascading Style Sheets)-معنی لغوی آن "سبک آبشاری صفحه" است ، یک زبان برنامه نویسی جهت طراحی و تعیین جلوه گرافیکی صفحات وب که از هسته ی اصلی و پایه ای طراحی وب سایت بوده و یادگیری آن شدیداً توصیه می شود .

گام پنجم : JS  (JavaScript) - یکی از زبان های برنامه نویسی سطح بالا جهت پویایی و جان بخشیدن به صفحات وب می باشد که یکی از هسته های سه گانه طراحی سایت است ، فراگیری و مهرات در این زبان به شما در طراحی هرچه بهتر وب سایت کمک میکند و از آن گام هایی است که شدیداً توصیه می شود.

گام ششم (آخر) : یادگیری یکی از زبان های برنامه نویسی سمت سرور که می تونم به زبان PHP  ، ASP ، Python و.. اشاره کنم که هرکدوم آنها بخش های مهارتی خودشون رو دارند در کنار زبان برنامه نویسی سمت سرور یادگیری پایگاه داده (بانک اطلاعاتی) - SQL  رو  بهتون پیش نهاد می کنم .

خب با این شش گام برای طراحی سایت  آشنا شدیم ... کار خیلی سختی نیست فقط باید همیشه در حال آموزش باشیم و به تجربیاتون اضافه کنیم ..

 موفق و همیشه شاد باشید .


خبرنامه

© کلیه حقوق متعلق به 0مرکز فنی مهندسی عماد کامپیوتر می باشد. 1397 - 1399